Tűzoltó Szövetségek találkozója Tisnov Csehország 2019.10.11-12.

2019-10-17 10:27:06

Csehországban a Dél-morvaországi kerületi Tűzoltó Szövetség találkozót szervezett Tisnov városában szlovák, cseh és magyar Tűzoltó Szövetség részére.

A találkozó a Tűzoltó kiképző és gyakorló oktatási épületében került megtartásra, melynek kezdetén köszöntőt Bc. Zdenka Jandová Dél-morvaországi Szövetség vezetője tartotta. Ezen felül a felek beszámoltak saját tevékenységükről, tűzoltók fejlődési lehetőségeiről. Köszöntőt és egyben tájékoztatót mondott a Cseh Köztársasági elnök személyi titkára, Dél-morvaország tartományi alispán, kerületi tűzoltóparancsnok és elnök, Vécs Pál a Győr-Moson-Sopron Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke, Czajlik Jenő Nagyszombat megye tűzoltóparancsnoka, Nadasky Lubos Nagyszombat megye járási elnöke és végül, Jan Blaso Nagyszombat megye járási titkára. A hivatalos rész zárását megelőzően kitüntessék és elismerések átadására is sor került, ahol a Cseh Szövetség részéről Vécs Pál Szent Flórián elismerésben részesülhetett. Az első nap estéjén sor került a kiképző épület megtekintésére, ahol több helyszínen tartottak szintfelmérő gyakorlatokat (füsttel telt helyiségből mentés, önmentési gyakorlat, műszaki, baleseti mentési gyakorlat, favágási gyakorlat és vezetők részére problémamegoldó taktikai gyakorlat. A második napon a delegáció megtekintette Tisnov városát és annak nevezetességeit. A találkozó végén a felek biztosították egymást a további, még szorosabb együttműködés fenntartásáról.